saturday morning

25 Şubat 2012

Hello Kitty Kurabiye İsteyen?

Çekilişler, yarışmalar arka arkaya geldi bu hafta.
Paper Faces markasını eminim bir çoğunuz duymuşsunuzdur. Beril Öke Gülen'in tasarladığı birbirinden şık kıyafetlerin ve aksesuarların markası.
                               

Sevgili Beril kendi blogunda ara sıra kendi tasarımlarını da çekiliş yaparak hediye veriyor ama bu sefer değişik bir hediyeye karar verdi. Bu seferki çekilişi kazananın hediyesi benden 10 adet Hello Kitty kurabiye.
Çekilişe katılmak için neler gerekiyor öğrenmek için:

http://www.berilokegulen.blogspot.com/2012/02/300u-gecen-takipcim-serefine-sekerli.html

24 Şubat 2012

Kurabiye isteyen?

Duymayan kalmasın! www.kizlarsoruyor.com'da ödülü Şekerli Şeyler'den kurabiye olan bir yarışma başladı.
Sizce sitenin yeni sloganı ne olmalı? Bu soruya verilecek cevaplardan en iyi 2 tanesine benden birer kutu kurabiye!

                                    

www.kizlarsoruyor.com'a hala üye olmadıysanız bence bu iyi bir fırsat. İsmi yanıltmasın, sadece kızlar değil erkekler de sorular soruyor ve inanılmaz eğlenceli soru-cevaplar var. Aynı site ilk önce Amerika'da www.girlsaskguys.com ismiyle yayına başladı, bir süreden beridir de Türkiye'de. Oldukça fazla kullanıcı sayısına kısa bir sürede ulaşmışlar ve Amerika'daki başarıyı Türkiye'de de yakalamışlar.

Yarışmaya katılmak için ayrıntılar şurada:

17 Şubat 2012

Elif'in Doktor Kurabiyeleri

Her yerde kalpli kurabiye görmekten sıkılanlara cerrah kurabiyeleri öneriyorum!


Şaka şaka. Kendisi de bir doktor olan Elif, sevgilisi için alışılmışın dışında kurabiyeler istedi. Cerrah önlüğü giymiş adamcıklar bu iş için biçilmiş kaftandı. Eh, sevgiliye gideceği için iki de kalp koyuverdik, olmazsa olmaz.

Böylece Nily bikinili kurabiyelerden sonra cerrahlı kurabiyeleri de "sıradışı" kategorisine eklemiş oldu.

Bize Her Gün Sevgililer Günü

Kırmızı-pembe kalplere, güllere, ayıcıklara, pastalara, keklere, kurabiyelere boğulduğumuz Bir 14 Şubat'ı daha geride bıraktık.

Böyle bir fırtına gibi geliveren, çarçabuk tükeniveren, ertesi gün tozu bile kalmayan günleri sevmiyorum. Tıpkı, sırf 1 Ocak günü anlamsız anlamsız orda durmasına sinirlerim bozulacak diye eve yılbaşı ağacı koymadığım gibi. Özel günlere haddinden fazla duygusal yaklaşmanın kitabını yazdım :)

Neyse, diyeceğim odur ki, sevgiliye, eşe, dosta, arkadaşa, "sevilen kişi"ye sürpriz yapmak daha güzeldir. Bu işe başlarkenki motivasyon kaynağım pişirdiklerimi görüp sevinç çığlıkları atan ailem, arkadaşlarım ve yerken çıkardıkları mutluluk sesleriydi. Birini sevdim mi onu nasıl mutlu edebilirim, nasıl şaşırtabilirim diye düşünmeye mesai harcamaya başlıyorum resmen.

İşte bu kavanozlar da  "aşk kavanozu", "mini kalpler", "kurabiye kavanozu" gibi isimlerle artık klasikleşmeye başladı. Bence harika bir hediye. Genelde hanımlar bu tarz şeyleri eşlerine, sevgililerine hediye etmeye bayılıyorlar. Ama bence erkekler işin yalnızca kurabiyeleri yeme kısmıyla ilgileniyor :)Erkeklere bir tüyo: hanımlar bu kavanozlara "cidden" çıldırıyor. İçindeki kurabiyeler bitince yeniden doldurup masada tutmaya devam etmek de pek güzel ;)